Ogłoszenia

08 maja 2018 09:21 | Ogłoszenia

Bieg Parkrun dla chorej na mukowiscydozę uczennicy naszej szkoły.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w biegu na 5 km w ramach parkrun Tczew. Edycja 102 – 28 kwietnia br. będzie poświęcona bardzo rzadkiej chorobie mukowiscydozie, na którą choruje również nasza uczennica, Zuzanna Koszałka. Spotykamy się o 8:45 na Bulwarze Nadwiślańskim w Tczewie. Spotkanie biegowe ma na celu uświadomienie społeczności Naszego miasta, co to jest za choroba i jakie niesie konsekwencje. 

Mukowiscydoza to choroba genetyczna i nieuleczalna. Niestety na pierwszy rzut oka jest niewidoczna, ale skutecznie niszczy organizm od środka. Atakuje głównie płuca, ale i także układ pokarmowy. Liczne hospitalizacje utrudniają normalny tryb życia. Miesięczny koszt leczenia to około 1000zł. Muko ma status chorób rzadkich, dlatego musimy mówić głośno o problemie jakim jest MUKO. 

Zachęcamy do udziału w biegu! Dla każdego uczestnika czeka lizak, natomiast dla 400 najlepszych medal.

Najmłodsze dzieci mogą bieg 5 km pokonać np.. na hulajnodze. Wystarczy się zarejestrować na stronie parkrun tczew, wydrukować kod, z nim pobiec  i „ odbić kod kreskowy” na mecie.

Udało się pozyckać sponsora, który zadeklarował, iż za każde 100 osób dokona wpłaty 1000 złotych na hospitalizację Zuzi.

Nie bądż obojętny! Wspólnie możemy pomóc Zuzi w walce z chorobą!


Przeczytano: 985 razy. Wydrukuj|Do góry