. Świetlica szkolna

21 czerwca 2020 15:47 | . Świetlica szkolna

Zajęcia plastyczne.

Przygotuj: klocek lub nakrętkę od słoika,

•  plastelinę,
  •  kawałek folii,
  •  farby plakatowe
  •  pędzel szczeciniak
  •  papier rysunkowy

Drewniany klocek, plastikowe pudełko lub nakrętkę słoika oklej cienką warstwą plasteliny i przyciśnij do leżącego na stole kawałka plastykowej folii, żeby wyrównać powierzchnię. Obrysuj długopisem kształt stęmpla.  Zdejmij stempel z folii we wnętrzu, obrysuj, ułóż z jednakowej grubości wałeczków plasteliny wzór lub napis. Im wałeczki cieńsze, tym bardziej skomplikowany napis uda ci się ułożyć. Teraz przyłóż swój stempel do przygotowanego wzoru i lekko dociśnij, aby wzór skleił się z podstawą. Zdejmij folię, pomaluj farba plakatową wystające częsci stempla i odbij na papierze, uważając, żeby nie rozmazać farby. Zauważ, że napis na stęmplu jest odwrócony. Obejrzyj go w lusterku.

Jeśli podoba ci się  EKSLIBRIS wykonany stemplem z plasteliny spróbuj wymyślić własny, ukazując twoje upodobania. Możesz także przygotować stempel podobny do starej pieczęci.