.Terapeutyczne wieści

24 maja 2016 10:08 | .Terapeutyczne wieści

Spotkanie koordynatorów i sympatyków V edycji Programu Szkoła Przyjazna Uczniom z Dysleksją

Dnia 21 maja 2016 r. w naszej szkole  z inicjatywy koordynatora terapii, pani Wioletty Oderskiej, i przy zaangażowaniu nauczycieli terapeutów, odbyło się spotkanie koordynatorów i sympatyków V edycji Programu Szkoła Przyjazna Uczniom z Dysleksją.  Uczestniczyli w nim terapeuci z kilku pomorskich szkół, na czele z panią Izabelą Mańkowską - sekretarzem PTD.

Spotkanie było okazją do prezentacji osiągnięć, programów, projektów realizowanych w naszej szkole. Goście wzięli m. in. udział w warsztatach komputerowych przeprowadzonych przez panią Elżbietę Galant-Zielonkę, obejrzeli występy taneczne przygotowane przez panią Alicję Bednarską i etiudę teatralną o charakterze profilaktycznym, opracowaną przez panią Władysławę Elmiś. Pokazowe zabawy muzyczno-ruchowe o charakterze terapeutycznym przeprowadziła  z grupą trzecioklasistów pani Wioletta Oderska. Uczestniczki zjazdu zostały zapoznane z przedsięwzięciami SP 12 związanymi z realizacją V edycji Programu.

Spotkanie było dobrą okazja do dyskusji i wymiany doświadczeń.