. Biblioteka szkolna

10 maja 2013 22:41 | . Biblioteka szkolna

Impreza czytelnicza – Noc w bibliotece

10. maja 2013 roku nauczyciele bibliotekarze oraz nauczyciele świetlicy zaprosili uczniów klas czwartych do wzięcia udziału w imprezie czytelnicze – Noc w bibliotece. Było to kolejne spotkanie, które przebiegało pod hasłem „W zdrowym ciele – zdrowy duch” i było ono poświęcone tematyce zdrowego odżywiania. Uczestnicy mieli okazję w ciekawy sposób sprawdzić swoją wiedzę na w/w temat. Dzieci brały udział w quizie, rozwiązywały zagadki, wykazywały się sprawnością fizyczną podczas konkurencji sportowych, własnoręcznie wykonywały kolorowe i zdrowe kanapki, wysłuchały wywiadu przeprowadzonego z dietetyczką, panią Joanną Mrozek oraz obejrzały filmy propagujące zdrowy styl życia, a także zapoznały się ze zbiorami bibliotecznymi, dotyczącymi diety, zdrowego odżywiania i aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczniowie podjęli także działania plastyczne, które polegały na wykonaniu ozdób (przedstawiających warzywa), mogących posłużyć do dekorowania doniczek. Usatysfakcjonowane dzieci opuściły bibliotekę w towarzystwie rodziców o przyzwoitej godzinie 22:00.