. Biblioteka szkolna

08 maja 2013 22:37 | . Biblioteka szkolna

Spotkanie autorskie w bibliotece

Dnia 8. maja 2013 roku w czytelni biblioteki szkolnej gościliśmy pana Józefa Ziółkowskiego, znanego i zasłużonego regionalistę oraz fotografa i autora książek. W spotkaniu uczestniczyły delegacje klas III – VI. Naszego gościa przywitała pani dyrektor, Lidia Wasielewska.

Na wstępie uczestnicy mogli zapoznać się z jedną z opowieści książki pt. „U Andzi i Maćka na Kociewiu” autorstwa J. Ziółkowskiego, a była to część zatytułowana „Pinderinda przed zabawą”, czyli „O zabawie karnawałowej”. Uczennice z Koła Przyjaciół Biblioteki przygotowały na podstawie tekstu inscenizację, w której trafnie oddały klimat tej opowiastki. Potem nastąpiła część główna spotkania z panem Józefem, czyli konferencja, podczas której nasz gość odpowiadał na zadawane pytania. Pan J. Ziółkowski udowodnił wszystkim, że człowiek który nie urodził się na Kociewiu i stał się jego mieszkańcem na pewnym etapie swojego życia, także może dużo zrobić dla tego regionu. Jako osoba posiadająca wiele pomysłów potrafi zaangażować się w przygotowanie ciekawych wystaw (w Centrum Wystawienniczo-Regionalnym Dolnej Wisły), ale i tworzyć książki. W ubiegłym roku został uhonorowany zaszczytnym tytułem Osobowość Roku 2012 w powiecie tczewskim. Interesujące spotkanie autorskie zakończyła inscenizacja kolejnego opowiadania o Andzi i Maćku. Tym razem uczennice z KPB wcieliły się w postaci występujące we fragmencie książki, zatytułowanym „Jopy do szafy”, czyli „Jak wygląda wiosna?”