. Biblioteka szkolna

18 stycznia 2021 12:34 | . Biblioteka szkolna

Dzień Kubusia Puchatka

Dzień Kubusia Puchatka – 18 stycznia obchodzimy międzynarodowy dzień najsłynniejszego misia na świecie – Kubusia Puchatka. Wszyscy go znamy i uwielbiamy, ale czego o nim nie wiemy?

Poznajcie nieznane fakty oraz tajemnice prosto ze Stumilowego lasu.

Dawno, dawno temu, za górami i lasami, a właściwie w Wielkiej Brytanii, pisarz Alan Alexander Milne – z miłości do bajek i swojego syna wymyślił pewnego misia o bardzo małym rozumku. A zaczęło się to w momencie, gdy Christopher Milne, syn pisarza – udał się z ojcem do zoo i zobaczył niedźwiedzicę o imieniu Winniepeg. Chłopiec zachwycił się zwierzęciem. Później dostał od rodziców na urodziny misia przytulankę. Nikt nie spodziewał się, że niepozorny pluszak stanie się wiernym towarzyszem zabaw chłopca i ... na zawsze odmieni historię literatury dziecięcej!

A.A. Milne specjalnie dla swojego syna (którego ustanowił jedną z głównych postaci, znaną nam jako Krzyś) napisał bajkę o wyjątkowej przyjaźni chłopca i pluszowego niedźwiadka.

Dodatkowo stworzył cały fantastyczny świat – Stumilowy Las, w którym pojawili się inni zwierzęcy bohaterowie, również zainspirowani maskotkami chłopca – Prosiaczek, Kangurzyca z Maleństwem, Królik oraz niezwykle uroczy osioł Kłapouchy.

A.A. Milne, autor Kubusia Puchatka, urodził się 18 stycznia 1882 roku. Dzień jego urodzin został ustanowiony Międzynarodowym dniem Kubusia Puchatka.

Biblioteka szkolna posiada w swoich zbiorach wiele książek o przygodach misia o małym rozumku. Zapraszamy:)