. Biblioteka szkolna

06 marca 2019 19:53 | . Biblioteka szkolna

Wystawa pt. „Wspólna podróż po Europie. Polska” – lekcje muzealne o Polsce

W okresie od 26 stycznia do 7 marca 2019 roku w czytelni biblioteki szkolnej nauczyciele bibliotekarze udostępnili wystawę z cyklu „Wspólna podróż po Europie”, która w tym roku szkolnym poświęcona była Rzeczpospolitej Polskiej. Symbole narodowe, zagadnienia związane z trudną historią Polski i położeniem geograficznym kraju, jego rozwój gospodarczy, przemysłowy oraz sylwetki słynnych, zasłużonych i znanych Polaków - przedstawicieli nauki, kultury, literatury, sportu – to problematyka poruszana podczas tzw. lekcji muzealnych prowadzonych przez bibliotekarzy. Liczne eksponaty oraz bogate biblioteczne zbiory książkowe i inne stały się pomocne w zobrazowaniu tematyki wystawy. Lekcje natomiast pozwoliły uczniom na powtórzenie i usystematyzowanie wiedzy na temat naszego kraju, zdobytej wcześniej podczas lekcji historii, geografii, języka polskiego czy odbytych wycieczek krajoznawczych. Dodatkowo mogli oni wziąć udział w minikonkursie i wykazać się znajomością naszego kraju. Chętni otrzymali zadania do pisemnego rozwiązania. Następnie nauczyciele bibliotekarze wylosowali po jednej nagrodzie głównej w kl. II-III i IV-VI. Szczęście dopisało: Emilii Kreji z kl. III c i Jasiowi Okonkowi z kl. IV e. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Ekspozycję na temat Polski udostępniono licznie odwiedzającym SP 12 podczas Dnia Otwartego w dniu 7. marca.

Galeria klasy 1D

Galeria - fot. B. Mierzwicka-Schmidt