. Biblioteka szkolna

19 grudnia 2018 22:32 | . Biblioteka szkolna

Wieczór w bibliotece – „Ku Niepodległej”

Piątkowy wieczór (14 XII) był okazją do spotkania się z uczniami klasy V i VI. W dniu tym chcieliśmy po raz kolejny nawiązać do obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez nasz kraj. W związku z tym przeprowadzono zajęcia, które skupione były wokół tematu „Ku Niepodległej”. Takie zagadnienia jak: symbole narodowe, patriotyzm, cechy współczesnego patrioty, demokracja i przykłady demokratycznych zachowań (w domu, szkole i życiu społecznym), rozbiory Polski i odzyskanie niepodległości oraz „Niepodległość – a co ja z tego mam” były treścią zadań przygotowanych dla poszczególnych grup uczestników spotkania w bibliotece szkolnej. Uczniowie obejrzeli także serial pt. „Syzyfowe prace” – adaptację filmową książki autorstwa Stefana Żeromskiego. W ten sposób mogli przenieść się w czasy zaborów i poczuć atmosferę tamtych dni, a także zapoznać się ze sposobami rusyfikacji ówczesnej szkoły i społeczeństwa polskiego. Na zakończenie zostali zapoznani z wybranymi pozycjami księgozbioru biblioteki, które nawiązywały do tematyki wieczoru.