. Biblioteka szkolna

09 grudnia 2018 22:27 | . Biblioteka szkolna

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika

Uczniowie klas pierwszych przybyli do biblioteki szkolnej dnia 5 grudnia, by uroczyście ślubować, stać się czytelnikami oraz samodzielnie wypożyczyć pierwszą książkę. Pasowanie na czytelnika zostało połączone z obchodami listopadowego święta Pluszowego Misia. Spotkaniu towarzyszyły: zabawy, zagadki, wystawa książek opowiadających o przygodach różnych misiów – bohaterów literackich, głośne czytanie fragmentu „Kubusia Puchatka” oraz ekspozycja pluszowych maskotek. Pierwszoklasiści poznali regulamin biblioteki szkolnej oraz specyfikę naszej książnicy. Na zakończenie uczniom umożliwiono wybór i samodzielne wypożyczenie kolorowych bajek oraz opowieści dostosowanych do ich wieku. Cieszymy się, że kolejne pokolenie może odwiedzać bibliotekę szkolną i korzystać z jej bogatych zbiorów.