. Biblioteka szkolna

12 czerwca 2018 09:02 | . Biblioteka szkolna

„Cała Polska czyta dzieciom” - w czytelni biblioteki szkolnej.

W środę, tj. 6 czerwca, w czytelni odbyła się kolejna edycja spotkania z młodymi czytelnikami w ramach ogólnopolskiej akcji głośnego czytania pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom”. Zaproszony gość, pani kierownik biblioteki pedagogicznej w Tczewie Julita Knopik-Wenta, poprowadziła zajęcia w oparciu o teatrzyk japoński Kamishibai. W ten oto sposób uczniowie, delegaci klas I-III, wysłuchali treści książki pt. „Bajka o Wiśle” autorstwa Magdaleny Zarębskiej i Karoliny Szopy. Następnie nasz gość poprowadził rozmowę na temat fauny i flory królowej rzek polskich, jej położenia topograficznego i wykorzystania gospodarczego. Karty pracy, którymi zajęły się dzieci, pozwoliły na utrwalenie zdobytej wiedzy podczas zajęć.

Galeria.