. Biblioteka szkolna

31 maja 2018 08:37 | . Biblioteka szkolna

Wieczór w bibliotece.

11 maja chętni uczniowie klas III i IV uczestniczyli w wieczorze w bibliotece, imprezie czytelniczej, poświęconej Światowemu Dniu Książki i Praw Autorskich oraz obchodom majowego święta bibliotek. Dzieci brały udział w licznych atrakcjach przygotowanych przez nauczycieli bibliotekarzy. Tak więc obejrzeli oni film traktujący o etapach powstawania książki, dowiedzieli się co to są prawa autorskie i dlaczego przestrzeganie ich jest tak ważne, rozwiązywali zagadki literackie, tworzyli regulamin szanowania książki, zapoznali się z różnymi jej formami i postaciami  oraz wykonali zakładki do książek. Podczas wieczoru była też degustacja tortów, którymi uczczono kwietniowe i majowe święta poświęcone słowu pisanemu.
Galeria.