. Biblioteka szkolna

27 lutego 2018 08:05 | . Biblioteka szkolna

Wystawa z cyklu „Wspólna podróż po Europie” w czytelni.

W dniach od 16 do 26 stycznia 2018 roku w czytelni biblioteki szkolnej prezentowano wystawę poświęconą Grecji – kolejnemu krajowi europejskiemu, który nauczyciele bibliotekarze postanowili przybliżyć uczniom. Posłużyła przygotowana ku temu ekspozycja ukazująca piękno tego kraju, jego zabytki, dorobek kulturalny oraz zbiory biblioteczne tematycznie powiązane z wystawą. Uczniowie brali udział w lekcjach muzealnych, które pozwoliły im na zapoznanie się z historią antycznej i współczesnej Grecji, jej kulturą, specyfiką położenia geograficznego, osobliwościami i zwyczajami Dzięki projekcji multimedialnej mogli choć na chwilę przenieść się w czasie i obejrzeć greckie krajobrazy, zabytki czy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Atenach oraz pseudoludowy taniec - „Zorba”. Wystawie towarzyszył także minisłowniczek, zawierający podstawowe zwroty grzecznościowe w języku obywateli tego kraju. Uczniowie licznie odwiedzili bibliotekę szkolną i z zainteresowaniem uczestniczyli w wydarzeniu czytelniczym.

Galeria.