. Biblioteka szkolna

22 marca 2017 12:14 | . Biblioteka szkolna

Spotkanie autorskie z pisarką, Izabelą Chojnacką-Foerster

7 marca 2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z pisarką Izabelą Chojnacką-Foerster, tczewianką, która obecnie mieszka w sąsiednich Niemczech. Pisarka zadebiutowała powieścią - prawdziwą historią opartą na własnych przeżyciach. Na łamach książki „Miłość na gruzach Kosowa” opisuje swoje wstrząsające koleje losu po tym jak związała się z Albańczykiem z Kosowa i zamieszkała na terenie byłej Jugosławii. Kolejna powieść, to „Zupa z pokrzyw, duch i tajemnica”, traktująca o życiu głównej bohaterki, Zosi. Jak twierdzi Pani Izabela, powieść po części oparta jest na faktach z jej życia. Na spotkaniu pisarka promowała swoją najnowszą książkę pt. „O czym się mówi…”. Jest to zbiór opowiadań poruszających współczesne problemy młodzieży. Są one skierowane właśnie do młodzieży, ich rodziców i nauczycieli. Pisarka rozmawiała z uczniami klas V i VI, wyczulając ich na potrzeby miłości i akceptacji w różnych relacjach międzyludzkich. Zachęcała, aby uczniowie starali się okazywać zrozumienie rodzicom i nauczycielom, bo przecież wszyscy są tylko ludźmi i mają prawo popełniać błędy, a wzajemne nieporozumienia często doprowadzają do tragedii. Autorka trafiała swoimi przykładami do zgromadzonych, którzy z zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu.