. Biblioteka szkolna

19 grudnia 2016 07:05 | . Biblioteka szkolna

Afrykański wieczór w bibliotece z Henrykiem Sienkiewiczem

Rok 2016 dobiega końca. Był on poświęcony Henrykowi Sienkiewiczowi, laureatowi Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Fakt ten zadecydował o tematyce kolejnego wieczornego spotkania z czytelnikami w bibliotece, który odbył się pod hasłem „Afrykański wieczór w bibliotece z Henrykiem Sienkiewiczem” w dniu 9 grudnia 2016 roku. W godzinach 18:00-21:00 uczniowie klas III-V poznali szczegóły życia i twórczości polskiego pisarza, obejrzeli obszerny fragment filmu pt. „W pustyni i w puszczy” – ekranizacji sienkiewiczowskiej powieści, usłyszeli wiele cennych informacji o faunie i florze kontynentu afrykańskiego, porozmawiali o wartościach odżywczych egzotycznych owoców pochodzących z Afryki, wykonali zespołowe prace plastyczne obrazujące charakterystyczne elementy krajobrazu afrykańskiego. Na potrzeby wydarzenia utworzono egzotyczny ogród, który prezentował rośliny wywodzące się między innymi z deszczowych lasów tego regionu świata. Okazało się, że większość z nich zdobi parapety naszych domów, bo właśnie storczyki, orchidee, skrętniki i fiołki afrykańskie, to popularne rośliny doniczkowe. Gościem specjalnym wieczoru w bibliotece była Pani Anstella – Afrykanka mieszkająca od kilku lat w Tczewie, która opowiedziała dzieciom o jej rodzinnym kraju. Wieczorne spotkanie z czytelnikami było także okazją do zaprezentowania wielu ciekawych pozycji książkowych autorstwa H. Sienkiewicza, biograficznych oraz na temat Afryki.