. Sukcesy uczniów

11 grudnia 2018 14:11 | . Sukcesy uczniów

II Powiatowy Festiwal Zdrowia pod hasłem „Żyj zdrowo i bez nałogów”

W dniu 5. grudnia w naszej szkole odbył się II Powiatowy Festiwal Zdrowia pod hasłem „Żyj zdrowo i bez nałogów”. Festiwal jest organizowany wspólnie przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski oraz Szkołę Podstawową nr 12. Patronat nad Festiwalem obieli Prezydent Miasta Tczewa oraz Starosta Tczewski.

Festiwal Zdrowia był adresowany do uczniów VI-VIII klas podstawowych oraz III gimnazjalnych. Każda szkoła wystawiła jedną drużynę składającą się z 10 osób. Zmagania były podzielone na różne ciekawe konkurencje.

Grupa czterech osób reprezentujących swoją szkołę prezentowała ćwiczenia kształtujące wygląd, sylwetkę i poprawną postawę ciała w konkursie „Wyginam śmiało ciało”.
Dwie osoby z każdej szkoły pisały test wiedzy o zdrowym stylu życia oraz HIV i AIDS.
Kolejnych dwóch reprezentantów przygotowywało zdrową sałatkę. Musieli wykazać się nie tylko umiejętnościami kulinarnymi, ale też wiedzą o witaminach i wpływie warzyw na nasz organizm.
Ostatnia dwójka musiała wykonać pracę plastyczną o tematyce antynikotynowej.

Miło nam poinformować, iż w kategorii klas VI-VIII
„Dwunastka” zajęła 1. miejsce