. Sukcesy uczniów

26 listopada 2018 19:16 | . Sukcesy uczniów

Sukces DWUNASTKI w konkursie „Do Hymnu”

„Do Hymnu”  to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Znaleźliśmy się w grupie szkół, która otrzymała nagrodę wojewódzką  i nagrodę finansową - 5000 zł.

Zadaniem konkursowym było wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych.

Do konkursu zgłosiło się 559 szkół, wytypowano 300, których zgłoszenia dotarły jako pierwsze i spełniały warunki formalne. Jedną z nich była nasza Dwunastka Z ramienia szkoły organizacją zajmowały się p. wicedyrektor  Zofia Szyszka oraz p. Justyna Schröder.

Konkurs składał się z dwóch etapów:

I etap
25 września  odbyło się przesłuchanie, podczas którego uczniowie klas IV-VI (723 osoby) zaśpiewali: Hymn, Rotę oraz Marsz, Marsz  Polonia. Dwuosobowe jury: prof. dr hab. Roman Grucza oraz prof. nadzw. dr hab. Aleksandra Grucza-Rogalska wykładowcy Akademii Muzycznej dokonali rejestracji dźwięku i obrazu oraz oceniło występ uczniów.

II etap
Jury centralne oceniało występy szkół, które osiągnęły najwyższą punktację (po 5 szkół z każdego województwa). Ocena została dokonana na podstawie zarejestrowanych nagrań.

Jury centralne wytypowało laureatów I, II i III miejsca oraz przyznało 12 nagród wojewódzkich.

Informacja o wynikach

Relacja telewizji Tetka z przesłuchania