. Sukcesy uczniów

26 listopada 2018 13:51 | . Sukcesy uczniów

XI Przegląd Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego w CKIS w Tczewie.

Dnia 22 listopada 2018r. uczniowie z klasy 2e- Aurelia Podlewska, Weronika Kluba, Oliwia Malinowska, Hanna Huszczo, Maksymilian Schroeder oraz uczniowie z klasy 2a- Julia Brotaj, Alicja Kozłowska, Maja Kalenda, Alicja Lisiecka i Lena Newska pod kierunkiem p. Joanny Bliźniuk i p. Kamili Hillar, reprezentowali naszą szkołę w XI Przeglądzie Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego w CKIS w Tczewie. Przedstawili inscenizację w gwarze kociewskiej pt. " Skubanie psiórów" w oparciu o autorski scenariusz opracowany przez p. J. Biźniuk i p. K. Hillar. Grupa rywalizowała z przedstawicielami różnych szkół całego powiatu. Poziom rywalizacji był niezwykle wysoki i trudny, nie tylko ze względu na aspekt artystyczny. Dość stresujący okazał się aspekt rywalizacji naszych amatorów ze starszymi profesjonalistami na co dzień szkolących swój warsztat w Domach Kultury czy kołach teatralnych. Pokonując stres i tremę, zagrali także profesjonalnie. Jury i widzów " przenieśli " w świat małej ojczyzny, jej tradycji, życia codziennego, w świat dzieciństwa. Oprawą muzyczną była wspaniała gra na skrzypcach uczennicy 2e- Aurelii Podlewskiej, która na co dzień rozwija swój talent w Szkole Muzycznej. Gromkie owacje były dla naszych aktorów swoistym podziękowaniem. Dodatkowym wyróżnieniem było zdobycie 3 miejsca.

Gratulujemy!