. Sport

11 stycznia 2019 17:06 | . Sport

VII Zimowy Turniej Piłki Ręcznej.

W pierwszy weekend stycznia (04-06.01) zespół MKS Sambor SP 12 Tczew uczestniczył w VII Zimowym Turnieju piłki Ręcznej chłopców w Bartoszycach. Zawody zorganizowano dla kategorii Młodzika (13 zespołów) oraz dla kategorii Dzieci (6 zespołów). Chłopcy z klasy 6a SP 12 w piątek i sobotę rozegrali mecze każdy z każdym, które miały decydować  o jaką lokatę ostatecznie przyjdzie Im walczyć w niedzielę. Poza naszą drużyną w turnieju w kategorii  dzieci uczestniczyli: Wilanowia Warszawa, Czarni Olecko,  KS Szczypiorniak Olsztyn, MKS MOSiR Kętrzyn, MDK Bartoszyce. Podopieczni Karola Waruszewskiego i Małgorzaty Sobieraj, w piątek przegrali mecz z Wilanowią 11:14 oraz mecz z gospodarzem turnieju-  Bartoszycami 11:13. W sobotę pokonali Szczypiorniak Olsztyn 13:6 oraz Czarnych Olecko 13:6. Mecz z Kętrzynem dawał przepustkę do gry o złoty medal. Jednak młodzi szczypiorniści SP 12 zagrali bardzo słabo i nie zdołali  pokonać kętrzynian- mecz zakończył się wynikiem 11:14. Zawodnicy Sambora nie mogą zaliczyć Turnieju do najlepszych- stres wywarł na nich dużą niemoc- co spowodowało, że w meczach z równymi sobie nie potrafili podejmować trafnych decyzji. Jednak na pewno bogatsi o nowe doświadczenia i psychicznie silniejsi, w kolejnych rozgrywkach staną na wysokości zadania.

Zespół MKS Sambor SP 12 Tczew zajął w Zimowym Turnieju IV miejsce.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

I miejsce      MDKBartoszyce

II miejsce     Czarni Olecko

III miejsce    Wilanowia Warszawa

IV miejsce     MKS Sambor SP 12 Tczew

V miejsce      MKS MOSiR Kętrzyn

VI miejsce     KS Szczypiorniak Olsztyn

Drużyna MKS Sambor SP 12 Tczew zagrała w składzie:

Mikołaj Frydrychewicz(bramkarz)- siodemka turnieju, Bartłomiej Legieć(bramkarz), Filip Czyżyżcki (król strzelców i najlepszy zawdnik zespołu), Jakub Drajewski, Filip Janicki, Mateusz Lenckowski, Artur Lewandowski, Nikodem Matusz, Marcel Skierka, Kamil Sowa, Dominik Strzeszyna, Konrad Wichmann, Rafał Winter, Kacper Zakrzewski.

TRENERZY: M. Sobieraj, K.Waruszewski

W Bartoszycach nie zabrakło wiernych kibiców naszej drużyny, którzy swą postawą pokazują, że nie straszne im duże odległości. Serdeczne podziękowania za ogromne wsparcie i zaangażowanie w życie sportowe chłopców!!!!!