. Sport

19 listopada 2018 18:25 | . Sport

MINIMALNIE?! Jednak najlepsi!!!

Chłopcy MKS Sambor SP 12 Tczew,  drugim turniejem eliminacyjnym, który rozegrano 17. 12. 2018r w Kwidzynie, zakończyli pierwszą fazę rozgrywek w ramach Ligi Wojewódzkiej dzieci rocz. 2006/07 na I miejscu!!!

W grupie „C” Ligi Wojewódzkiej rywalizację na miarę awansu do grupy finałowej uczniowie 6a stoczyć musieli  z „Bellatorem” Ryjewo oraz MTS Kwidzyn.

Po pierwszym turnieju komplet punktów(6) zdobył gospodarz- Bellator Ryjewo. Chłopcy MKS Sambor SP 12 Tczew z 3 punktami (wygrana z MTS 19:9 oraz przegrana z Bellatorem 6:7) startowali z drugiej pozycji w tabeli. Jak się potem okazało rywalizacja tych trzech zespołów w drugim decydującym turnieju przebiegła zupełnie odwrotnie. Dwa zwycięstwa zaliczył ostatni dotąd MTS Kwidzyn, a lider po pierwszym turnieju przegrał dwa mecze. Podopieczni Małgorzaty Sobieraj słabą postawą na boisku pozwolili sobie na przegraną z MTS Kwidzyn(10: 18), reflektując się jednak w drugim meczu z Ryjewem (17:10).Po rozgrywkach, wszystkie zespoły zdobyły 6pkt, jednak zawodnicy MKS Sambor SP 12 Tczew uzyskując przewagę bramkową nad pozostałymi, zdołali wyjść na prowadzenie w tabeli i awansować do grupy finałowejw której rozegrają  jeszcze 4 turnieje.

ZAWODNICY MKS SAMBOR SP 12 TCZEW: F. Czyżycki, J. Drajewski, M. Frydrychewicz, F. Janicki, B. Legieć, M. Lenckowski, A. Lewandowski, N. Matusz, M. skierka, K. Sowa, D. Strzeszyna, K. Wichmann, R. Winter, K. Zakrzewski.