. Szkoła Promująca Zdrowie

06 czerwca 2018 22:05 | . Szkoła Promująca Zdrowie

Festynowe wspominki...

Obchody Dnia Dziecka połączono w SP 12 z Festynem Zdrowia. Głównym założeniem imprezy była popularyzacja idei zdrowego trybu życia (co jest niezmiernie istotne ze względu na niepokojące tendencje wzrostu zaburzeń w odżywianiu), a także promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu oraz integracja społeczności szkolnej z rodzicami i mieszkańcami Tczewa. Pomysłodawcom zdarzenia przyświecał istotny cel - edukacja poprzez zabawę.
Kto tylko zajrzał przez ogrodzenie naszej placówki, na pewno nie mógł się powstrzymać, by przestąpić gościnne progi. Kusiły stoiska ze zdrową, pyszną i bajecznie kolorową żywnością. Zachwycały oryginalne sałatki, kanapki, szaszłyki. Wzrok przyciągały orzeźwiające, tęczowe napoje. Stoły pyszniły się feerią barw. Wszystkie stoiska oblegały tłumy uczniów i gości. Nikt nie przeszedł obok przysmaków obojętnie.
Degustacji towarzyszyły występy artystów. Oklaskiwano tańczące i śpiewające dzieci. Kto miał ochotę, mógł poćwiczyć z instruktorką fitness. Maluchom, choć z pewnością nie tylko im, podobały się dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, zabawy z mydlanymi bańkami, robienie ,,balonowych" zwierzaków czy też pięknych korali. Trochę starsi uczestnicy festynu mogli spotkać się z dietetyczką, dokonać pomiaru ciśnienia, a potem odpocząć w kawiarence (w cieniu drzew) i obserwować np. dzielnych strażaków uczących wszystkich chętnych kierowania lśniącym czerwienią wozem lub podziwiać występy młodych karateków. Bardziej aktywni wzięli udział w sportowej zabawie ,,Piegus", za co otrzymali nagrody.
Pogoda sprzyjała, w blasku słońca wszyscy spędzili miłe chwile. Organizatorzy i uczestnicy spisali się na medal. Już z niecierpliwością czekamy na następny taki festyn!

Galeria fotograficzna 1

Galeria fotograficzna 2

Galeria fotograficzna 3

Galeria fotograficzna 4

Przeczytano: 846 razy. Wydrukuj|Do góry