. Szkoła Promująca Zdrowie

08 maja 2018 17:31 | . Szkoła Promująca Zdrowie

SEZON ROWEROWY ROZPOCZĘTY!!!!

Wszystkim szkołom naszego kraju znana jest akcja pt.: „ROWEROWY MAJ”. To największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci oraz grona nauczycielskiego. Akcja popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

Wspólnie z rodzicami postanowiliśmy więc, że tej niezwykle pięknej pogody podczas dłłłłuuuuuugieeego weekendu majowego nie będziemy marnować na siedzenie w domu!!! W ostatni dzień „majówki”, a jednocześnie tak na rozpoczęcie sezonu rowerowego w szkole, uczniowie klasy 5a wraz z rodzicami, wybrali się na wycieczkę jednośladem. W ten piękny, niedzielny dzień (06.05.2018), prowadzeni przez pana Karola Waruszewskiego, ruszyliśmy na obrzeża naszego miasta (Rokitki, Śliwiny, Lubiszewo i okolice), by podziwiać piękne widoki, które mamy „na wyciągnięcie” ręki, a których często nie doceniamy.

W miłej atmosferze, z uśmiechem na twarzy przejechaliśmy ok. 18km, a swój „wypad” rowerowy uwieńczyliśmy pieczonymi na ognisku kiełbaskami bajecznymi baaaaardzo zielonym miejscu. Dzięki uprzejmości właścicieli TraWiaty, zrelaksowani i naładowani pozytywną energią zakończyliśmy weekend majowy, by znów wrócić do obowiązków życia codziennego.

Niech żałują Ci którzy nie byli!!!! A my deklarujemy, że wypad powtórzymy!!!!!

M. Sobieraj, L. Korda, K. Waruszewski

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA RODZICOM ZA UDZIAŁ I POMOCW ORGANIZACJI WYCIECZKI !!!