. Szkoła Promująca Zdrowie

08 maja 2018 13:22 | . Szkoła Promująca Zdrowie

405 osób pobiegło na parkrunie dla Zuzanny Koszałki z SP12!!!

28.04.2018r. na Bulwarze nad Wisłą w Tczewie odbył się 102 parkrun, który dzięki wparciu i pomocy wielu osób był powiązany z akcją charytatywną dla chorej na mukowiscydozę Zuzanny Koszałki.

Zuzanna ma 8 lat, jest uczennicą naszej szkoły i od urodzenia choruje na mukowiscydozę- chorobę genetyczną, wpływającą na układ oddechowy i pokarmowy. Akcja miała na celu przedstawienie społeczeństwu problemów, z jakimi borykają się chorzy i ich rodziny, ale także zjednanie otoczenia dla wspólnej sprawy.

Dzięki temu, że w przebieg akcji włączył się pan Tomasz Tobiański, pani Barbara Driewit- mama Zuzanny, mogła wraz z POLSKIM TOWARZYSTWEM WALKI Z MUKOWISCYDOZĄ taką akcję przeprowadzić. Z Gdańska przyjechała reprezentacja MUKOWALECZNYCH, były baloniki, ulotki, baner i biegacze oraz wolontariusze w koszulkach TOWARZYSTWA. Dzięki pani Agnieszce Janickiej znalazł się sponsor pamiątkowych- wyjątkowych medali dla każdego biegacza, lody i lizaczki, a anonimowy sponsor zobligował się do wpłacenia na konto Zuzi- jej rehabilitację- 1000 zł za każde 100 osób, które pobiegło w tym parkrunie!!!

PARKRUN był bardzo udany również dzięki tym, którzy przybyli właśnie po to, by wesprzeć ideę pomagania innym. W sprawę zaangażowała się bardzo Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 w Tczewie- Lidia Wasielewska, która nie tylko nagłośniła sprawę, ale i w biegu wzięła udział! Również sporo rodziców i uczniów z naszej szkoły pobiegło specjalnie dla Zuzi- brawo dla nich!!!

Wszystkim, którzy się przyczynili do sukcesu tego charytatywnego parkruna, wolontariuszom, organizatorom, biegaczom, anonimowym sponsorom, Dyrekcjom szkół, dzieciom, przyjaciołom, dziękujemy w imieniu Zuzi i jej rodziny!!!

BYŁO WARTO !!!