. Szkoła Promująca Zdrowie

09 kwietnia 2018 09:36 | . Szkoła Promująca Zdrowie

II miejsce w Województwie!!!!

W sobotnie przedpołudnie, 7 kwietnia w Kościerzynie rozegrano ostatni turniej finałowy Ligi Wojewódzkiej w piłce ręcznej chłopców rocz. 2006. To ważne wydarzenie dla zawodników MKS Sambor 06 SP 12 Tczew, bo do finałowego turnieju podchodzili jako liderzy, mając trzy punkty przewagi nad 2gim w tabeli MTS Kwidzyn. A warto przypomnieć, że by awansować do grupy finałowej, tczewscy zawodnicy pokonali dwukrotnie swoich rywali (Bellator Ryjewo oraz MTS Kwidzyn) w turniejach eliminacyjnych. Zwyciężając swoją grupę, wraz z Sokół Kościerzyna, GKS Żukowo oraz MTS Kwidzyn, przystąpili do walki o miejsca 1-4 w województwie(MTS Kwidzyn swój awans do grupy finałowej wywalczył poprzez baraże).

Po trzech turniejach finałowych, przyszedł czas na ten ostatni- finał finałów, w którym po wygranych z pokonywanymi jak do tej pory: GKS Żukowo oraz Sokół Kościerzyna, wystarczyło zremisować z zespołem MTS Kwidzyn (i nawet przegrać w rzutach karnych), by móc cieszyć się z Mistrzostwa Województwa.

Trzypunktowa przewaga nad rywalem, działała bardzo motywująco na podopiecznych Małgorzaty Sobieraj. Jednak jak się potem okazało, w bezpośrednim już 4tym starciu z MTS Kwidzyn w walce o I miejsce, zawodnicy Sambora SP 12 Tczew popełnili rażąco dużo błędów w obronie i tyleż samo podjęli złych decyzji w ataku, czego konsekwencją była dość znaczna przegrana 5:10. Zdobyte przez MTS (bezpośrednio z wygranej z naszym zespołem) 3 punkty dały miano Mistrza Województwa kwidzyńskim zawodnikom.

Uczniom tczewskiej „dwunastki” przyszło cieszyć się z bardzo dobrego, II miejsca w Województwie!!!!

Galeria fotograficzna

Przeczytano: 237 razy. Wydrukuj|Do góry