. Szkoła Promująca Zdrowie

28 marca 2018 10:25 | . Szkoła Promująca Zdrowie

Uczniowie 5a na turnieju w Elblągu

Chłopcy rocznika 2006/07 z naszej szkoły, w czwartek 22.03.2018r. wybrali się na Wielkanocny Turniej Piłki Ręcznej „SPORTOWY ZAJĄCZEK”. Organizatorzy turnieju przewidzieli w tym dniu rozgrywki dla 6 zespołów grających systemem „każdy z każdym”.

Wychowankowie klasy 5a na 5 meczy wygrali 4 i zajęli II miejsce w Turnieju!!!!

Nasi zawodnicy rozpoczęli swoje zmagania od zwycięstwa 13: 3 z SP 92 Gdańsk. Następnie po bardzo słabym początku meczu (1:3), pokonali PTF Gdańsk 11:3. Kolejny mecz (z Ryjewem) można zaliczyć do tych, które mocno podnoszą ciśnienie, bo obopólne błędy zespołów nie dały wyjść żadnemu na wyraźnie prowadzenie. Na szczęście końcowy gwizdek sędziego zabrzmiał przy korzystnym dla SP 12 wyniku: 6:5. Mecz przedostatni (z MDK Bartoszyce) to duża niemoc i błędne decyzje, które przeciwnik zamieniał na bramki. Po regulaminowym czasie gry to Bartoszyce mogły cieszyć się z wygranej 9:6. Po porażce, przyszedł czas mobilizacji, a z nią wygrany mecz z SP 9 Elbląg: 14:3.

SP 12 reprezentowali: Filip Czyżycki, Jakub Drajewski, Mikołaj Frydrychewicz (najlepszy bramkarz turnieju), Filip Janicki (najlepszy zawodnik zespołu), Mateusz Lenckowski, Artur Lewandowski, Kamil Sowa, Dominik Strzeszyna, Konrad Wichmann, Rafał Winter, Kacper Zakrzewski. Bardzo DZIĘKUJEMY Panu Damianowi Sowa, który wspierał nas swoją obecnością podczas turnieju.

Trener: Małgorzata Sobieraj