. Szkoła Promująca Zdrowie

19 stycznia 2018 22:15 | . Szkoła Promująca Zdrowie

III MIEJSCE W MINIPIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

08.01.18 r. w Szkole Podstawowej nr 12 zostały rozegrane Miejskie Igrzyska Dzieci w minipiłce siatkowej “czwórek” chłopców. Do zawodów zgłosiło się sześć szkół, które stworzyły dwie grupy A i B. SP 12 rozlosowano do grupy A wraz z SP 10 i SP 8, natomiast grupę B tworzyły drużyny SP 11, SSP 2 i SP 7. Po rozegranych meczach grupowych, zespoły zajmujące odpowiednio takie same miejsca w swoich grupach, spotykały się w finałach: “C” - o V miejsce, “B”- o III miejsce, “A”- o I miejsce.

Wyniki spotkań grupy A:

SP 12 - SP 10 0:2

SP 12 - SP 8   2:0

SP 10 - SP 8    2:0

Po rozegranych dwóch spotkaniach (porażka i zwycięstwo), SP 12 zajęła drugie miejsce w grupie, co sprawiło, że naszym reprezentantom przysługiwała możliwość walki o III lokatę w zawodach (finał B). Rywalem zawodników SP 12 okazała się SSP 2. Po wyrównanym i bardzo zaciętym boju w pierwszym secie oraz znaczącej przewadze w drugim, uczniowie “dwunastki” okazali się lepsi w tym pojedynku, wygrywając 2:0. Ostatecznie Szkoła Podstawowa nr 12 uplasowała się na III miejscu w Mistrzostwach Tczewa w minipiłce siatkowej chłopców.

SP 12 reprezentowali: Graban Bartosz, Witkiewicz Olgierd, Witakowski Ksiawier, Pufelski Kordian, Szczuchniak Szymon, Bieszke Filip, Skonieczny Jakub, Kolasiński Sylwester, Kremer Kamil, Kotlicki Tymoteusz.

Opiekun Michał Ortmann