. Szkoła Promująca Zdrowie

19 grudnia 2017 21:34 | . Szkoła Promująca Zdrowie

Spotkanie z Mateuszem Biskupem - wicemistrzem świata w wioslarstwie

Mateusz Biskup – wicemistrz świata w wioślarstwie, zaszczycił nas swoją obecnością w Szkole Podstawowej nr 12 w Tczewie.

Polski wioślarz, olimpijczyk z Rio de Janeiro Mateusz Biskup - odwiedził tczewskich uczniów. Mateusz jest wychowankiem Unii Tczew, występuje w barwach AZS-AWFiS Gdańsk. Reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w 2014 (4. m. w finale B w konkurencji czwórki podwójnej) i 2015 (1. m. w finale B w konkurencji czwórki podwójnej) oraz Igrzyskach Olimpijskich w 2016 (4. m. w finale A w konkurencji czwórki podwójnej). 

W 2017 wywalczył kolejno wicemistrzostwo Europy i wicemistrzostwo świata w dwójce podwójnej z Mirosławem Ziętarskim.

Uczniowie naszej szkoły z wielkim zaciekawieniem brali udział w prelekcji, a w trakcie spotkania padło wiele pytań, na które nasz gość  chętnie odpowiadał. Uczniowie byli zafascynowani postawą i osiągnięciami wioślarza. Mateusz Biskup w myśl zasady szkoły promującej zdrowie, zachęcał do podejmowania wszelkiej aktywności ruchowej, a przede wszystkim namawiał do spróbowania mało rozpowszechnionej dyscypliny sportu, jaką jest wioślarstwo. Zaprosił również do udziału w zajęciach wioślarskich w Klubie Unii Tczew. Na koniec spotkania nasz wicemistrz świata oblegany był przez uczniów, którym rozdawał autografy. 

 Galeria fotograficzna

Przeczytano: 298 razy. Wydrukuj|Do góry