. Oddziały przedszkolne

31 marca 2018 23:04 | . Oddziały przedszkolne

Grupa przedszkolaków z wizytą w Sądzie Rejonowym w Tczewie.

W dniu wczorajszym, dzięki uprzejmości mamy Agatki- p. Beaty Gelińskiej udaliśmy się na zajęcia edukacyjne do Sądu Rejonowego w Tczewie. Była to dla wszystkich ogromna przyjemność. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od sali rozpraw, gdzie przedszkolaki przymierzyły togę sędziego z fioletowym żabotem i łańcuchem z wizerunkiem orła. Miały również możliwość zasiąść na miejscu sędziego. Ogromnie ciekawe dla nich okazały się miejsca na ławie przysięgłych oraz oskarżonych. Największą frajdą było uderzanie w młotek sędziowski i zwiedzanie celi oskarżonych. Małe cele z kratami wyglądały jak z filmu. Na koniec mama Agatki zaprosiła wszystkich do swojego pokoju, gdzie w ciszy i skupieniu pracuje jako sędzia Sądu Rejonowego w Tczewie. Dowiedzieliśmy się jak trudna jest praca sędziego oraz jak długo trwa edukacja w tym kierunku. Bardzo dziękujemy p. Beacie za niezapomnianą wizytę w Sądzie.

Galeria.