20 marca 2017 08:41 | Komunikaty

Zachęcamy do udziału w Konkursie „Rzeka Wisła – bogactwo Polski”

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku we współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Słupsku zapraszają uczniów klas IV-VI szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszą prezentację multimedialną pt. „Rzeka Wisła – bogactwo Polski”.

Organizatorzy chcą w ten sposób włączyć się w obchody Roku Wisły i promować wiedzę o królowej polskich rzek, a przy okazji zachęcić uczniów do ujawnienia swoich talentów w twórczym wykorzystywaniu technologii informacyjno-komunikacyjnej.

Każdy chętny powinien przygotować ciekawą prezentację multimedialną na temat zawarty w nazwie konkursu. Nagrać ją na płytę DVD i przekazać do sali 304 w SP12 w zaklejonej kopercie wraz z pobraną ze strony internetowej www.pbw.gda.pl i wypełnioną kartą zgłoszeniową, w terminie do 24 marca 2017 roku.

Im bardziej kreatywna oraz oryginalna będzie prezentacja, tym większe szanse jej autora na zdobycie uznania jury. Pod uwagę będzie brana także poprawność językowa i merytoryczna zamieszczonych informacji, a także ich przejrzysty i uporządkowany układ. Przewidziane są po trzy nagrody główne w każdej z kategorii wiekowych.

Rozstrzygnięcie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w PBW w Gdańsku w dniach 8-15 maja 2017 r. w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek.