. Samorząd Uczniowski

01 czerwca 2018 11:37 | . Samorząd Uczniowski

SPOTKANIE Z PREZYDENTEM TCZEWA

16 maja 2018r. w naszej szkole miało miejsce niecodzienne spotkanie. Samorząd Uczniowski miał okazję porozmawiać z Prezydentem Miasta Tczewa – Panem Mirosławem Pobłockim. Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze, a Pan Prezydent opowiedział nam o pracy prezydenta, planach związanych z rozwojem naszego miasta, o swoich zainteresowaniach i wspomnieniach z dzieciństwa. Dowiedzieliśmy się, że ulubione dania to schabowy i golonka. Pan Prezydent w wolnym czasie (chociaż ma go bardzo niewiele) czyta książki i pracuje w ogrodzie. Kiedy był uczniem najbardziej interesowała go matematyka i fizyka. Dowiedzieliśmy się, że w naszym mieście powstanie kolejny basen, nowe ścieżki rowerowe i miejsca do aktywnego wypoczynku.
Zadawaliśmy wiele pytań, na które Pan Prezydent cierpliwie odpowiadał, często żartował. Teraz wiemy, że praca na takim stanowisku jest trudna, odpowiedzialna i stresującą, ale nasz gość stwierdził, że mimo to bardzo ją lubi i cieszy go, kiedy widzi jak zmienia się nasze miasto.