. Samorząd Uczniowski

28 września 2017 11:58 | . Samorząd Uczniowski

Rocznica śmierci patrona szkoły

27 września minęła 36. rocznica tragicznej śmierci wybitnego lekkoatlety, patrona naszej szkoły - Bronisława Malinowskiego. Trzykrotny olimpijczyk zginął w wypadku samochodowym na moście w Grudziądzu 27 września 1981 roku.

Był tytanem pracy, zdolnym do największych poświęceń w imię celu, do którego zmierzał. I cel ten zwykle osiągał. Podziwiany przez innych, sam był człowiekiem nadzwyczaj skromnym i koleżeńskim, a sukcesy rywali cieszyły go nie mniej niż własne.

Lubiany przez wszystkich, którzy się z nim zetknęli, sportowców, szkoleniowców, kibiców i dziennikarzy. 36 lat temu sportowy świat żegnał go z wielkim bólem.

Znakomitego sportowca pośmiertnie wyróżniono nagrodą Fair Play, tytułem Honorowego Mistrza Sportu, a także Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Aby uczcić pamięć naszego patrona, Pani Dyrektor Lidia Wasielewska oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową.