. Samorząd Uczniowski

18 marca 2015 07:22 | . Samorząd Uczniowski

Udział SU w licznych akcjach charytatywnych

Dzieciaki z SP12 lubią pomagać innym. Uczniowie chętnie biorą udział w licznych akcjach charytatywnych w jakie włączył się Samorząd Uczniowski. Już w październiku zadbaliśmy o naszych „braci mniejszych” i pod hasłem „Październik- miesiąc dobroci dla zwierząt” uczniowie przekazywali na rzecz schroniska dla zwierząt karmę, koce, zabawki i środki materialne. Darów było naprawdę dużo i szkoła otrzymała specjalne wyróżnienie i dyplom.  Kolejną akcją była „Góra grosza”, celem tej akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych. W grudniu Samorząd podjął się kilku działań charytatywnych, a były to między innymi: „I Ty możesz zostać św. Mikołajem” – zbiórka zabawek dla dzieci z Domu Dziecka; Zbiórka maskotek na wigilię miejską; Udział w akcji „Szlachetna Paczka”– zbiórka żywności i zabawek dla biedniejszych rodzin; udział w akcji „Rodacy Bohaterom” – zbiórka produktów spożywczych dla weteranów wojennych. Samorząd Uczniowski przyłączył się również do akcji Jurka Owsiaka - Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie naszej szkoły wspierają też fundację na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” – w tym celu organizowana jest sprzedaż cegiełek. Akcja trwa do czerwca. Udział w tylu akcjach i zbiórkach oraz ich rezultaty świadczą o dużej świadomości uczniów o potrzebie pomagania i dzielenia się z najbardziej potrzebującymi.