. Samorząd Uczniowski

18 marca 2015 07:21 | . Samorząd Uczniowski

Zmiany wprowadzone w szkole dzięki działalności SU

Samorząd Uczniowski zainicjował w szkole wiele zmian. Podczas spotkań z Panią Dyrektor opracowano listę rzeczy które się podobają w szkole i tych które się nie podobają. Był to ważny sygnał dla uczniów i nauczycieli. Dzięki współpracy dyrekcji z nauczycielami, uczniami i pracownikami szkoły udało się poprawić i wyeliminować problemy wskazywane przez dzieci. Odremontowane zostały te łazienki i korytarze, których stan był najgorszy. Są teraz wykonane w nowoczesnym i eleganckim stylu. W sklepiku szkolnym pojawiło się więcej owoców oraz został wprowadzony sok jednodniowy z świeżo wyciskanych warzyw i owoców. Nauczyciele ograniczają prace domowe zadawane na weekendy i angażują uczniów w prowadzenie fragmentów lekcji. W większości sali jest specjalne miejsce na podręczniki, aby maksymalnie odciążyć plecaki. Co jakiś czas organizowane są „taneczne przerwy” w czasie których uczniowie mogą poszaleć do rytmów muzyki. To niektóre z postulatów jakie udało się wprowadzić w naszej szkole, aby uczniowie czuli się jak najlepiej. rytatywnych. Spotkania Samorządu odbywały się regularnie. Dzieliliśmy się na nich obowiązkami i ustalaliśmy składy sekcji odpowiadających za powierzone im zadania. Odbyły się również spotkania z dyrekcją. Miały na celu wypracowanie wniosków i spostrzeżeń z funkcjonowania szkoły oraz propozycji działań.