. Samorząd Uczniowski

18 marca 2015 07:20 | . Samorząd Uczniowski

Osiągnięcia Samorządu Uczniowskiego

Samorząd Uczniowski już na początku działalności wyznaczył sobie kilka celi do zrealizowania. Większość z nich udało się osiągnąć. Wprowadzony został „Szczęśliwy numerek”, czyli losowanie numeru w dzienniku, który danego dnia nie jest brany do odpowiedzi. Zorganizowane zostały dyżury uczniowskie w bloku A w celu polepszenia bezpieczeństwa w szkole.  W dniu 33 rocznicy śmierci patrona szkoły, Bronisława Malinowskiego, członkowie SU wraz z dyrekcją i opiekunami złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą olimpijczyka. W Dniu Edukacji Narodowej uczniowie przygotowali gazetkę okolicznościową i obdarowali nauczycieli i pracowników szkoły jabłuszkami wraz z wbitymi w nie życzeniami. Zorganizowane zostały też dyskoteki z okazji Dnia Chłopaka i Dyskoteka Andrzejkowa oraz Zabawa Karnawałowa. Na początku grudnia w klasach 4-6 Samorząd Uczniowski wcielił się w rolę Mikołaja i obdarował uczniów słodyczami przy współpracy z Radą Rodziców. Przekazane zostały również życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie brali udział w licznych akcjach charytatywnych. Spotkania Samorządu odbywały się regularnie. Dzieliliśmy się na nich obowiązkami i ustalaliśmy składy sekcji odpowiadających za powierzone im zadania. Odbyły się również spotkania z dyrekcją. Miały na celu wypracowanie wniosków i spostrzeżeń z funkcjonowania szkoły oraz propozycji działań.