08 lutego 2021 07:56 | Aktualności

Zaproś mnie na swoją lekcję- „Śmieci segregujesz siebie ratujesz, czyli postaw na 5 nie 1”

W ramach innowacji pedagogicznej Zaproś mnie na swoją lekcję w dniu 25 stycznia 2021 r. odbyło się spotkanie z Jolantą Przygocką oraz uczniami klasy siódmej ze Szkoły Podstawowej w Koziegłowach k. Poznania. Uczniowie wraz z wychowawczynią opowiedzieli o swoim projekcie „Śmieci segregujesz siebie ratujesz, czyli postaw na 5 nie 1”. Projekt miał na celu zastąpienie jednego kosza na śmieci pięcioma innymi, tak by nakłonić uczniów, nauczycieli oraz ich rodziny do segregowania śmieci. Uczniowie i wychowawczyni udali się w tej sprawie do dyrektora szkoły, wójta gminy, a nawet pikietowali na ulicy. Prezentacja i przekaz były w bardzo ciekawej formie -  o podjętych działaniach uczniowie opowiadali uczniom ;-).