29 grudnia 2020 13:34 | Aktualności

,,Ręcznie robione a nie kupione!''

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej świątecznej akcji ,,Ręcznie robione, a nie kupione!’’. Akcja polegała na przygotowaniu upcyklingowych dekoracji i prezentów świątecznych. Każdy z nas ma talent, trzeba tylko uwierzyć w siebie a jesteśmy w stanie samodzielnie przygotować świąteczne dekoracje do swojego domu oraz prezenty dla najbliższych - rodziny, przyjaciół i pensjonariuszy hospicjum. Podarujemy, nie tylko prezent, ale także swoje serce, które włożymy w przygotowanie prezentu.

Nasi uczniowie wykorzystali to, co mieli w swoim domu. W tym roku postawiliśmy na "upcykling". "Upcykling" to taka forma przetwarzania odpadów, w wyniku której powstają produkty traktowane jako bardzo wartościowe rzeczy. Proces ten jest cudowny, gdyż pozwala zmniejszyć zarówno ilość odpadów, jak i ilość materiałów wykorzystywanych w produkcji pierwotnej!

Dziękujemy wszystkim uczniom za przyłączenie się do akcji oraz zapraszamy do obejrzenia galerii prac.

RAZEM DBAJMY O NASZE ŚRODOWISKO!!!💚💚💚

Samorząd Uczniowski SP 12 Tczew