Aktualności

15 grudnia 2020 07:16 | Aktualności

Mikołajki 2020

 

 

W naszej szkole Mikołajki świętowaliśmy 7 grudnia. Każdemu udzieliła się atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Tego dnia uczniom, którzy mieli założoną czapeczkę Mikołaja i włączoną kamerkę na lekcji, Mikołaj odwdzięczył się plusem 😊. Na zajęciach z wychowawcą uczniowie poznali prawdziwą historię Mikołaja, dowiedzieli się jak wyglądają Mikołajki w innych krajach, rozwiązywali świąteczne krzyżówki, zagadki, quizy, grali w świąteczne kalambury za pomocą aplikacji Jamboard. 

Uczniowie i nauczyciele wzięli również udział w akcji: Zróbmy sobie wspólne selfie! Z otrzymanych zdjęć zrobione zostały kolaże. Uczniowie wspólnie z klasą, bądź samodzielnie napisali ciekawe i wesołe bajki, rymowanki i wierszyki o świętym Mikołaju. Najciekawsze prace zostały wyróżnione i zamieszczone poniżej. 

Wszystkim osobom, które przesłały selfie oraz tym, którzy napisali bajki lub rymowanki serdecznie dziękujemy za udział w świątecznej akcji 😊. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia kolaży i przeczytania prac uczniów. 


Świąteczne rymowanki

 

Kolaże


Natalia Matern

Monika Narloch


Przeczytano: 513 razy. Wydrukuj|Do góry