Aktualności

14 października 2020 07:55 | Aktualności

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników oświaty. Data nie jest przypadkowa, bo 14 października 1773 r. powołano w Polsce pierwsze ministerstwo oświaty publicznej w Europie - Komisję Edukacji Narodowej. Zainicjowała ona wielkie reformy w  polskiej edukacji. W związku z tym świętem w polskich szkołach 14 października jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych. 

Z tej okazji wszystkim nauczycielom składam najserdeczniejsze życzenia niesłabnącej pasji nauczania, wytrwałości w przekazywaniu wiedzy oraz satysfakcji z każdego dnia spędzanego wśród wychowanków. 

Dziękuję za Wasze zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do uczniów, ale także w stosunku do problemów, z jakimi musimy borykać się w ostatnim czasie, za życzliwość i serdeczność, którymi niezmiennie obdarzacie nasze szkolne dzieci, za to, że wciąż macie nowe pomysły jak zachęcać uczniów do podejmowania trudu codziennej edukacji.

Chcę również, w imieniu swoim oraz nauczycieli, zwrócić się do pracowników administracji  i obsługi szkoły. To dzięki Wam praca dyrekcji i pedagogów oraz pobyt uczniów w szkole odbywa się w przyjaznych warunkach. Dziękuję Wam za wsparcie i trud, a jednocześnie życzę, by dalsza praca przynosiła Wam radość i dawała zawodowe spełnienie.


   Lidia Wasielewska - dyrektor szkoły


Przeczytano: 101 razy. Wydrukuj|Do góry