04 czerwca 2019 07:04 | Aktualności

Spotkanie z dietetykiem

Dnia 7 maja 2019 roku uczniowie klas piątych i szóstych wzięli udział w spotkaniu z dietetykiem. Zajęcia prowadziła pani Agnieszka Danielewicz z Instytutu Eligo w Sopocie.

Tematem przewodnim spotkania było "Wiem co jem - czyli co skrywają produkty?’’, ze szczególnym zwróceniem uwagi na substancje szkodliwe występujące w żywności. Podczas spotkania omówiony został temat zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania i roli sportu w naszym życiu. Pani Agnieszka w sposób niezwykle ciekawy zachęcała uczniów do bardziej świadomego dbania o własne ciało. Omawiając piramidę zdrowego odżywiania zwróciła uwagę na to, co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść, aby nasz organizm jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji. Uczniowie dowiedzieli się także jaką dużą wartość ma woda i ile powinniśmy jej wypijać.

Uczniowie w czasie trwania wykładu byli bardzo aktywni i chętnie zadawali pytania dotyczące zasad zdrowego odżywiania.