11 marca 2019 18:47 | Aktualności

Dzień Otwarty w SP12

W czwartek (7 marca) SP 12 otworzyła swoje podwoje dla wszystkich mieszkańców Tczewa. Ci, którzy zechcieli przestąpić progi budynku, zostali zaproszeni w niezwykłą podróż. Na rodziców i dzieci czekała moc atrakcji. Dzięki pociągowi do wiedzy" można było dotrzeć na stacje Rowerowo", Eksperymenty", Robotyka" (zajęcia z robotami Photon). Przystanek Przeszłość" obudził w absolwentach szkolnych wspomnień czar". Stacyjka Zdrowie" zapewniła zabawy sportowe dla najmłodszych. Tam też przygotowano kino dla maluchów. Każdy - duży i mały artysta mógł wziąć udział w warsztatach plastycznych. Na stacji Talenty" zatańczyli, zagrali  i zaśpiewali najzdolniejsi ze zdolnych. Swoją wiedzę dzieci sprawdzały, uczestnicząc w konkursach 1 z 10" oraz 1 z 12". Na hali gimnastycznej odbywały się zajęcia taneczne, a także rozgrywki sportowe. W każdym zakątku szkoły ukryto niespodzianki!  O godz. 16.00 w stołówce szkolnej odbyło się spotkanie rodziców z  p. dyrektor Lidią Wasielewską. Już o 16.30 miejsce to zamieniło się w centrum rozkoszy kulinarnych". Furorę robiły niezwykłe potrawy przygotowane przez restaurację „Camargo” oraz smakowita grochówka przyrządzona przez Panie pracujące w naszej kuchni. Goście mieli okazję skosztowania najróżniejszych delicji, ale także zaprezentowania swych umiejętności.

O godz. 17.00 - na scenie - pani dyrektor wręczyła najlepszym uczniom stypendia za wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe.

Po odwiedzeniu wszystkich stacji mili goście, pełni pozytywnych wrażeń, pożegnali naszą szkołę.

Galeria fotograficzna - fot. I Pomorska-Deja

Galeria fotograficzna - fot. K. Świątek

Galeria fotograficzna - fot. Państwo Kowalscy

Film - Państwo Kowalscy

Dzień Otwarty w bibliotece szkolnej

Dzień 7 marca stał się czasem promocji szkoły, przedstawienia oferty dydaktycznej, zaprezentowania zaplecza edukacyjnego odwiedzającym SP 12, czyli rodzicom, potencjalnym uczniom, gościom i absolwentom. Wielu z nich odwiedziło bibliotekę szkolną, a udostępnione kroniki biblioteczne umożliwiły przeniesienie się w czasie i okazję do wspomnień oraz poszukiwań dawnych koleżanek i kolegów z ławy szkolnej. Uczniowie należący do Koła Przyjaciół Biblioteki zajęli się sprzedażą używanych książek, którą zatytułowano „Kup książkę w ciemno”. Uzyskane ze sprzedaży środki przeznaczono  na zakup nowości wydawniczych.

Dzień Otwarty w bibliotece szkolnej - fot. B. Mierzwicka-Schmidt