03 grudnia 2018 19:18 | Aktualności

Nauka programowania z robotem Photon

Klasy I już się z nim zaprzyjaźniły

W listopadzie 2018 r. wszystkie klasy I odbyły zajęcia z programowania z wykorzystaniem robota Photon.

Przesympatyczne roboty od tego roku są własnością naszej szkoły, dzięki czemu każda klasa będzie mogła z takich zajęć korzystać.

Dzieciom w nauce programowania pomagał pan Łukasz Barglin – konsultant oświatowy. Wszyscy uczyli się jak zaprogramować na tablecie zadania dla robota i sprawdzali poprawność wykonywanych przez niego poleceń - pokonywał wyznaczoną przez dzieci trasę, podczas której miał wydawać różne wybrane dźwięki (np. miauczenie kota, pianie koguta, śmiech, zdziwienie, syrena policyjna, itp.) oraz zmieniać swoje kolory (świecił np. na różowo, niebiesko, itd.)  Jak widać taka nauka sprawiła wszystkim  wiele radości i przyjemności.

Galeria kl. 1A

Galeria kl. 1D