04 czerwca 2018 11:53 | Aktualności

Konkursy o Tczewie.

Od wielu lat uczniowie SP12  uczestniczą w konkursach plastycznych i wiedzy o naszym mieście.

W tym roku dzieci z klas I-III prace plastyczne wykonywały przy pomocy komputerowych programów  graficznych.

I tak w klasach I : I miejsce zdobyła Julia Brotaj  z kl.Ia, a II miejsce  Julia Kłosowska  z kl.Ic.

W klasach II najlepsza okazała się praca Zuzi Ot (IIb), II miejsce zajął Mikołaj Ołoś  kl.IIa, IIIm – Iga Bladzich  kl.IId, a  wyr. zdobyła Martyna Wichman  z kl.IIa .

W klasach III – Im przypadło Agacie Różyckiej kl.IIIb, IIm - Marcie Pałkowskiej kl.IIIg, IIIm - Mateuszowi Markowskiemu  kl.IIIm, a wyr. otrzymała Agata Chrobak z kl.IIIa.

W etapie międzyszkolnym w klasach II : I miejsce zdobyła  – Oliwia Cabaj kl.IIb, a wyr. – Laura Spankowska kl.IId . W klasach III : IIIm zajęła Julia Haftkowska z kl.IIIi.

Uczniowie z klas III dodatkowo zmagali się z zadaniami dotyczącymi wiadomości o Tczewie. Pracowali w 2-osobowych zespołach odpowiadając na pytania dotyczące teraźniejszości i przeszłości naszego miasta. Wykazali się dobrą wiedzą nt obecnych władz Tczewa, położenia miasta, jego zabytków, dawnych nazw oraz znajomością legend „Gryf i Małgorzata” oraz „Jasna i Dersław” autorstwa p.Romana Landowskiego. Godna podziwu okazała się również znajomość ważnych dla Tczewa dat.

Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy!!!

Najlepszy okazał się zespół z klasy IIIa - Agata Chrobak i Julia Babiarz, II miejsce zajęły dziewczęta z klasy IIIm - Karolina Prabucka i Łucja Jeszke, III miejsce  zdobyli uczniowie  z IIIh - Maria Ziemann i Sebastian Samp, a wyróżnienie

przypadło Igorowi Licheckiemu i Jakubowi Liebrecht z kl. IIId.

Nagrody we wszystkich w/w konkursach ufundowała Rada Rodziców SP12.

Galeria.