31 maja 2018 08:46 | Aktualności

Konkurs o niepełnosprawności.

Uczniowie klasy III j – Jakub Jewiarz i Paulina Grudzień reprezentowali naszą szkołę

w konkursie dla klas III na temat niepełnosprawności, który odbył się w SP10.

Celem konkursu było : poszerzanie wiedzy uczniów z zakresu problematyki związanej z niepełnosprawnością, zachęcanie uczniów do działania na rzecz integracji osób niepełnosprawnych i przeciwdziałanie ich dyskryminacji, kształtowanie odpowiednich postaw i rozbudzanie społecznego zaangażowania na rzecz osób niepełnosprawnych, kształtowanie tolerancji i szacunku względem uczniów z klas integracyjnych oraz integracja środowiskowa szkół podstawowych.

Uczniowie  indywidualnie pracowali nad rozwiązaniem zadań otwartych i zamkniętych  m.in. o rodzajach niepełnosprawności, sposobach poruszania się i komunikowania osób niepełnosprawnych, dyscyplinach  sportowych  uprawianych przez osoby niepełnosprawne.

Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.

Galeria.