06 marca 2018 17:14 | Aktualności

Dzień Języków Obcych w naszej szkole

Dnia 27 lutego 2018 roku odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Celem tego dnia było przybliżenie uczniom wiedzy o krajach, w których używa się języka angielskiego, jak również wiedzy o innych, najczęściej używanych na świecie językach. W tym celu zorganizowano różne działania angażujące uczniów naszej szkoły. Wykonywali oni plastyczne prace konkursowe, tworząc flagi państw anglojęzycznych oraz mapy Wielkiej Brytanii. Prace te zostały udostępnione w formie wystawy w gablotach holu głównego. Przerwy umilały piosenki w językach obcych, a wszyscy uczniowie mogli podczas nich sprawdzić się w konkursie wiedzy o Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. W obu konkursach wzięła udział bardzo duża liczba osób. Uczniowie klas szóstych i piątych dzielili się podczas lekcji swoimi wspomnieniami z wycieczek do obcych krajów: Szkocji, Anglii, Hiszpanii, Meksyku. Prezentacje przez nich przygotowane były początkiem ciekawych rozmów dotyczących zabytków, zwyczajów, fauny i flory prezentowanych państw. Dzień przebiegł w miłej atmosferze i cieszył się wśród uczniów dużym zainteresowaniem.

Wyniki konkursu na flagi krajów anglojęzycznych:
I miejsce: Marcel Kurowski kl. IV a
II miejsce: Marta Wachowska kl. IV h
III miejsce: Lena Zasada kl. IV c oraz Weronika Reich kl. IV a

Wyniki konkursu na mapę Wielkiej Brytanii:
I miejsce: Konrad Łosiak kl. V d
II miejsce: Aleksandra Steinke kl. VI a