13 lutego 2018 17:42 | Aktualności

5 niezwykłych dni w Zielonej Szkole w Schodnie z klasą 5E

Tydzień od 15 do 19 stycznia 2018 r. okazał się fantastyczny! W tym czasie klasa 5E, zamiast w „Dwunastce”, pobierała nauki w zupełnie innej szkole. I choć każdy dzień był wypełniony zajęciami po brzegi, to nikt z nas się nie nudził. Wprost przeciwnie – pracowaliśmy w pocie czoła z radością  i wielkim zaangażowaniem. Dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawych rzeczy i przywieźliśmy wiele własnoręcznie wykonanych pamiątek. A co najciekawsze,  nikt z nas nie chciał stamtąd wracać!

Zastanawiasz się, dlaczego?

• Ile razy miałeś możliwość ukrywania i poszukiwania skarbów z mapą i kompasem w ręce, tropienia dzikich zwierząt w lesie czy wzięcia w dłonie karalucha lub straszyka?!
  • Kiedy ostatnio jadłeś własnoręcznie wypieczoną przez siebie bułkę lub kąpałeś się w wannie ze zrobioną przez siebie musującą szyszką?
  • Umiesz namalować obrazek na szkle albo zrobić własną kartkę papieru czerpanego i ozdobić ją metodą decoupage?
  • Co wiesz o nocnych łowcach, czyli nietoperzach?
  • Potrafisz na torfowisku wywołać „trzęsienie ziemi” albo spowodować „falę tsunami”?
  • A znasz piosenkę „Sułtan” i zaśpiewasz ją w kanonie?!

My TAK!

Jakby tego wszystkiego było mało, w drodze do Schodna mieliśmy możliwość podziwiać niezwykłą kolekcję limuzyn w Muzeum „American Old Cars” w Kościerzynie, a wracając do domu „zdobyliśmy” wieżę widokową we Wdzydzach Kiszewskich oraz poznaliśmy historię „Mazurka Dąbrowskiego” w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie.

A jak było naprawdę? Zobacz sam!