20 grudnia 2017 16:56 | Aktualności

Spotkanie z autorem książek

W miniony piątek tj. 15 grudnia 2017 r. klasa 4A wraz z polonistką Agnieszką Ciecholińską-Pilch została zaproszona do księgarni BookBook na spotkanie z autorem książek dla dzieci i młodzieży.

Pan Jakub Skworz odczytał zebranym fragment swojej najnowszej książki pt. „Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz”. Fabuła książki zaciekawiła uczniów i uczennice, podobnie jak ciekawostki z życia polskiego wieszcza – Adama Mickiewicza, o których mówił pan Jakub.

Na uczestników i uczestniczki literackiego spotkania czekały liczne atrakcje – wysłuchanie fragmentu powieści, konkurs wiedzy z nagrodami oraz rozdanie autografów. Dowiedzieliśmy się także, że książka pt. „Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz” jest pierwszą z cyklu Wciągających książek o wielkich Polakach, które w ciekawy sposób przybliżają historię wybitnych Polek i Polaków.

Poczuliśmy się zachęceni i niektórzy z nas już posiadają własny egzemplarz książki i oddają się przyjemnej lekturze! Wam również polecamy tę opowieść, w której wspólnie z pewnym rodzeństwem przeżyjecie wiele fascynujących przygód śladami Adama Mickiewicza.

Spotkania z książką są zawsze warte uwagi, więc czekamy na więcej!