13 listopada 2017 20:24 | Aktualności

Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole

W piątek 10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji apel przygotowali uczniowie klasy VA wraz z wychowawcą.

Akademia rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie uczniowie przebrani za reporterów zatrzymywali przypadkowych przechodniów, aby dowiedzieć się z jakiej okazji obchodzimy 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Ankieta mogła być niekiedy zaskakująca i zachęcająca do zapoznania się z historią tego wydarzenia. Bez wątpienia pieśni patriotyczne zaśpiewane przez chór szkolny oraz Julię Ziółkowską wzbogaciły uroczystość.

Na zakończenie głos zabrała pani Dyrektor Lidia Wasielewska, która podziękowała wszystkim za właściwe przygotowanie się do tego święta oraz przypomniała jak istotne jest upamiętnianie tych ważnych wydarzeń.

Uczniowie klasy V A wraz z wychowawcą Lechem Kordą, chcieliby serdecznie podziękować za pomoc w organizacji apelu paniom: Justynie Schröder oraz Lucynie Pytce za przygotowanie chóru szkolnego, a także pani Władysławie Elmiś za przygotowane dekoracje.

Galeria fotograficzna cz. 1

Galeria fotograficzna cz. 2